7 rád, ako si vyzdobiť vašu domácnosť 15.11.2021

7 rád, ako si vyzdobiť vašu domácnosť

7 rád, ako si vyzdobiť vašu domácnosť

Blíži sa obdobie adventu, ktoré každý rok predstavuje čas očakávania najkrajších sviatkov roka. Jeho jedinečnú atmosféru, ktorá vás naladí na sviatočnú strunu, si môžete vytvoriť aj u vás doma. Už viete, ako si tento rok vyzdobíte svoju domácnosť? Niekoľko tipov, ktoré iste využijete, sme pre vás pripravili aj my.

1. Vneste do interiéru blízkosť prírody

V zimnom období trávime viac času vo vnútri, blízkosť prírody si však môžete priniesť aj do vašej domácnosti. Postačí, ak pri výbere dekorácií siahnete po prírodných materiáloch. Drevo, čečina či vetvičky s rôznymi lesnými plodmi dokážu doslova zázraky.

Ak patríte medzi tých zručnejších,adventné dekorácie si môžete vytvoriť aj sami. Materiál sa dá zakúpiť alebo si ho nazbierate na prechádzke v lese. Doplniť ho môžete kúskami škorice, sušeného ovocia alebo medovníkmi. Z pripraveného materiálu si môžete vyrobiť adventný veniec, ikebany alebo ho pekne naaranžujete do vázy.

2. Sviečky a svietniky do každej miestnosti

Adventná výzdoba bez sviečok by azda ani nebola kompletná. Do každej miestnosti preto vyberte sviečky a svietniky. Malý plamienok dokáže celkom zmeniť atmosféru večera. Ak patríte medzi tých, pre ktorých je sviečka najmä dekoráciou, váš svietnik môžete dotvoriť kúskom čečiny alebo ozdobnej textílie.

3. Adventná výzdoba v kuchyni

Blížiace sa Vianoce naplnia každú kuchyňu vôňou sviatočného pečiva. Ešte útulnejšiu atmosféru vám aj v tejto miestnosti pomôžu vytvoriť adventné dekorácie. Stôl už pred sviatkami môžu zdobiť vianočný obrus, svietnik a váza alebo miniatúrny vianočný stromček. Ak naň položíte misu s ovocím, misku s orieškami či podnos s drobnými koláčikmi, dojem bude dokonalý. Na každú adventnú nedeľu môžete doplniť tiež slávnostné prestieranie.

Adventná výzdoba

4. Milujete romantiku?

Príprava na Vianoce neobchádza ani obývaciu izbu. Na stôl v obývačke patrí vianočná ruža alebo ikebana a vyzdobiť môžete tiež luster. Stačí, ak naň zavesíte snehové vločky, vianočné gule alebo aj vtáčiky. Romantické duše by okrem výzdoby mali siahnuť po teplej deke a mäkučkých vankúšikoch. Potom sa už len stačí usalašiť na sedačke, pustiť si svoj obľúbený film a spoločne s rodinou pri ňom popíjať horúcu čokoládu alebo čaj.

5. Adventné dekorácie na parapete aj na okne

Adventná výzdoba patrí tiež na okná. Na parapet môžete položiť rôzne lampášiky, domčeky, snehuliakov či miniatúrny betlehem. Prázdne nemusí zostať ani sklo okna a využiť sa dajú aj rôzne závesné ozdoby, ako sú vianočný veniec, hviezda alebo srdce. Nádherne sa na ňom bude vynímať tiež vianočné osvetlenie.

6. Nezabudnite na záhradu

Vianočné osvetlenie. patrí aj do záhrady. Urobí z nej miesto, kam i napriek klesajúcim teplotám radi zamierite.

Vianočné osvetlenie. môžete umiestniť na stromy, terasu, zábradlia, altánok a na dom. Chceli by ste, aby bol výsledný dojem perfektný? Pri výbere siahnite po navzájom ladiacich farbách svetielok. Odporúčame vám však nekombinovať priveľa odtieňov. V záhrade budú krásne pôsobiť strieborné a zlaté svetlá, modrá, červená aj zelená.

Využiť môžete aj svietniky a sviečky. Tu je potrebné zvlášť myslieť na bezpečnosť počas horenia a na ochranu horiaceho plamienka pred vetrom a dažďom. Pri rozmiestňovaní svietnikov myslite tiež na vzdialenosť od rastlín.

7. Privítajte výzdobou každú návštevu

Adventný veniec na vchodových dverách vás sviatočne naladí pri každom návrate domov. Aj všetky vaše návštevy poteší hneď pri príchode k vám. Ak máte rodinný dom, k dverám môžete položiť živý vianočný stromček v kvetináči, snehuliaka alebo sane s vianočnými darčekmi. Je to už priveľa nápadov? Ak vám nepostačí miesto pred dverami, dekorácie môžu lemovať chodník alebo ich postavíte na trávnik v predzáhradke.