6 tipov ako zariadiť predsieň
Predsieň ako z katalógu aj u vás doma 09.11.2021

6 tipov ako zariadiť predsieň Predsieň ako z katalógu aj u vás doma

Počas uvažovania nad tým ako si zariadiť predsieň sa vám iste vynárajú všetky pôsobivé interiérové dizajny, ktoré ste kedy videli. Pri kúpe nábytku do predsiene odporúčame zamerať sa na dve kritériá - prvý dojem a praktickosť. Nech prvé hľadisko znie akokoľvek povrchne pravdou je, že predsieň je vstupný priestor, a teda ho vaši hostia uvidia ako prvý. Na základe toho si utvoria názor o vizuáli celej vašej domácnosti. Pekná, usporiadaná a štýlová predsieň o majiteľoch napovedá, že sa o svoj životný priestor starajú s láskou. To však neznamená, že by módnosť mala prevážiť jej úžitkovosť.

Pozrime sa spoločne na to, ako nájsť zdravý balans medzi týmito dvoma prístupmi s vyhľadávačom nábytku bestnabytok.sk .

Začíname od podlahy

Ak niečo vytvorí vrásky na tvári, je to podlaha, na ktorú sa bude deň čo deň ukladať najčerstvejšia špina z exteriéru. Prach, voda, blato - ako sa s tým popasovať? V prvom rade sa treba rozhodnúť, akú podlahovú krytinu pri zariaďovaní zvolíte. Či si vyberiete laminát, vinyl alebo dlažbu, obzrite sa po tmavých dizajnoch, na ktorých budú nečistoty menej nápadné. Druhým krokom je kúpa koberca, ktorý v predsieni náležite uvedie vašu domácnosť. Na výber ich je niekoľko druhov, v tomto prípade ide hlavne o preferencie majiteľov domácnosti. Máloktorej však ublíži pekný behúň.

Rozžiarte priestor vhodným osvetlením

Predsieň je väčšinou tmavá bez prirodzeného svetla. Priestor odporúčame presvetliť bledými farbami na stenách. V téme osvetlenia určite neopomenieme výber vhodnej lampy, ktorá predsieň nielen ožiari, ale v dizajnovom prevedení sa podieľa na reprezentatívnom dojme už od vchodových dverí. Pri kúpe svietidla do predsiene poriadne zvážte:

  • ● veľkosť - v úzkych priestoroch krajšie ukážu menšie rozmery lampy, ideálne nástenné modely; väčším predsieňami pristanú zase bodové svetlá, ktoré nasvietia každý kút
  • ● štýl - dizajn lampy by mal zapadať do celkového konceptu vašej domácnosti
  • ● farba žiarovky - teplá, žltá farba zútulňuje; biela v intenzite denného svetla ožiari priestor prirodzeným prísvitom.

Vyberte si z ponuky vnútorných nástenných lámp tú, ktorá vašej predsieni bude svedčať najviac.

Premyslite si kam uložíte svoju obuv

Vo vstupnej časti domácnosti by nemala chýbať skrinka na topánky. V menších domácnostiach iste na začiatok postačí odkvapkávač alebo podložka na obuv. Pri zariaďovaní interiéru na dlhšiu dobu odporúčame botníky z kvalitnejších materiálov a v stabilnom vyhotovení, napríklad masívu. Ďalej si spočítajte vaše páry topánok a rozhodnite sa, kde ich chcete uschovať. Na základe toho si z bohatej ponuky botníkov do predsiene vyberte:

  • ● model s regálmi, na ktorom sú všetky topánky dostupné, no pod hrozbou pravidelného znečistenia, napr. prachom
  • ● model so skrinkami, ktorý elegantne uschová topánky, avšak im nemusí poskytovať dostatočné odvetrávanie.

Usaďte sa prakticky a pohodlne

V dobre zariadenej predsieni od botníku k lavici nie je ďaleko. Výrobcovia si to dávno uvedomili, a preto nie je výnimočné v obchodoch vídať lavice kombinované s regálmi či policami. Jedná sa o šikovné vyhotovenia do akýchkoľvek priestorov. Prirodzene, tí šťastnejší, ktorých pustí dispozícia predsiene, sa pri zariaďovaní môžu pri výbere lavice vyšantiť od praktických drevených modelov po luxusné čalúnené sedenie, avšak náročnejšie na údržbu. Pre obe možnosti platí, že aj v prípade predsiene je príjemné sa pohodlne usadiť.

Premyslite si ako uložíte vrchné časti oblečenia

Kam s kabátmi? Ak ste sa práve nerozhodli pre vstavanú skriňu,vešiaky na stenu sú pre vás ideálnym riešením. V kombinácii s policami a skrinkami ide o šikovné využitie priestoru. O čosi flexibilnejšia možnosť je kúpa stojanového vešiaka alebo tzv. nemého sluhu. Oba typy vešiakov je možné ľahko premiestňovať a zároveň na seba nezvyknú pútať priveľa pozornosti.

Dotvorte vzhľad štýlovými praktickými doplnkami

Celkový look vstupnej časti bytu alebo rodinného domu dotiahnu do dokonalosti citlivo zvolené doplnky. Ako prvé by ste nepochybne mali siahnuť po zrkadle, ktoré je možné zakúpiť už zabudované vo vyššie spomínaných kusoch nábytku. Ani to však nie je dôvod na to, aby ste si do predsiene nezaobstarali ďalšie zrkadlo, ktoré podčiarkne dojem, ktorý chcete zanechať pri prvom vzhliadnutí vašej domácnosti. Prehliadnite si rôzne štýly a vyhotovenia zrkadiel do predsiene.

Ďalším zaujímavým spôsobom ako sa vyhrať s týmto priestorom je výber skrinky na kľúče - milého spôsobu ako mať všetky svoje kľúče na poriadku.

Zariaďujete predsieň a neviete kde začať? Odporúčame vyhľadať váš preferovaný kus nábytku vo vyhľadávači bestnabytok.sk. Vďaka nám aj vy môžete mať predsieň ako z katalógu.