Túžite po chvíľke pokoja a relaxu? Nájdete ho v spálni.. 17.05.2018

Túžite po chvíľke pokoja a relaxu? Nájdete ho v spálni..

Spálňa je miestom, ktoré predstavuje pre obyvateľov bytu či domu určitú zónu pokoja. Človek si tu má oddýchnuť, načerpať nové sily a konečne osamote zrelaxovať. Preto treba pri zariaďovaní tejto miestnosti dbať na každý detail.

Mnohí jej však venujú nulovú pozornosť..

Prečo? To je azda jasné v momente, keď otvoríte dvere. Spálňa niektorých rodičov slúži ako sklad, kde uskladňujeme všetko. Taká spálňa je občas knižnicou, provizórnou kanceláriou, šatníkom či posilňovňou. Uvoľnili by ste sa v nej len veľmi ťažko. Väčšina odborníkov odporúča, aby sme si na spálni, ako izbe pokoja, dali naozaj záležať. To znamená, aby sme v nej ponechali len to, čo tam patrí, teda usporiadali veci tak, aby sme s každým nádychom načerpali v tejto miestnosti novú energiu a pocítili spokojnosť.

Čo všetko potrebujeme na dosiahnutie kvalitného relaxu?

Hlavne kvalitnú posteľ s kvalitným matracom pre kvalitný spánok. Toľko kvality na jednom mieste? Áno, veď od postele závisí každý jeden deň, každá zlá aj dobrá nálada. Aby posteľ nestála v izbe samozrejme sama, je vhodné uložiť vedľa nej zo strán nočné stolíky, ktoré slúžia ako odkladací priestor toho najdôležitejšieho.

Okrem postele by mala byť súčasťou spálne aj šatníková skriňa, komoda a pár políc. V súčasnosti sú trendom hlavne šatníkové skrine, takzvané stavané skrine s posuvnými dverami, ktoré disponujú enormne veľkým úložným priestorom od podlahy až po strop. Tieto vstavané skrine sa od klasických šatníkových líšia tým, že majú veľké množstvo priehradok pre lepšiu organizáciu a prehľadnosť. Ženy v spálni určite ocenia aj nejaký toaletný stolík so zrkadlom.

Spálne by sa mali vyznačovať hlavne jednoduchosťou a nenáročnými čistými líniami. Nemali by byť prepchaté a zanedbané. Na čo nikdy nezabudnúť?.. Nezabúdajte na to, že spálňa nie je pracovňa, práčovňa ani obývačka. Nemali by ste v nej mať preto rušivé elementy, ako napríklad stojan na prádlo, televízor, notebook alebo stoličky z jedálne.

oddych a relax v spálni

Ako si poradiť a čo je trendom?

Ak bývate v dome, výber nábytku do spálne musí byť pre vás maličkosťou. Určite vám ostane aké také miesto. Horšie sú na tom obyvatelia bytového domu alebo podkrovia. Tých menší priestor nepustí. V týchto problematických miestach však môžete popustiť uzdu svojej fantázie a s priestorom sa vyhrať. Môžete ho rozdeliť napríklad šatníkovou skriňou alebo zvoliť posteľ so zásuvkami.

Tak ako vo fantázii pri zariaďovaní, tak ani v tom, čo je moderné sa medze nekladú. Žiadané sú hlavne spálňové zostavy vyrobené z lesklého materiálu v jemných farebných kombináciách, ktorú sú oceňované hlavne pre ľahkú údržbu a elegantnosť.